ADVINTrendy on-line marketingu

Publikováno dne: 21.12.2015

Hlavným trendom súčasnosti sú mobilné a responzívne weby, ktoré umožňujú pohodlné prehliadanie webových stránok na mobilných zariadeniach alebo tabletoch. Ľudia stále častejšie používajú na vyhľadávanie informácií alebo na nakupovanie na internete mobilné telefóny alebo tablety. Stránky, ktoré nie sú prispôsobené pre mobilné zariadenia, sú preto v značnej konkurenčnej nevýhode.

Ďalšie informácie o mobile-friendly weboch sa dozviete v našej novinke.

Ďalším z dôležitých trendov on-line marketingu je tzv. Content marketing, alebo tiež obsahový marketing, ktorého význam neustále stúpa. Jedná sa o publikovanie a vytvorenie kvalitného obsahu na internete a predovšetkým na sociálnych sieťach. Vďaka internetu môžu spotrebitelia vyhľadávať informácie z viacerých zdrojov, čo ešte prednedávnom nebolo možné. Užívatelia mali k dispozícii len obmedzené množstvo informácií. Medzi najúčinnejšie nástroje obsahového marketingu patria sociálne siete, blogy, newslettry a články na webových stránkach.

Jedným z ďalších trendov je zastúpenie na sociálnych sieťach, kde sa firmám ponúkajú nové možnosti, ako vytvárať a umiestňovať zaujímavý obsah v rôznych formách. Už to nie je len Facebook, ktorý je najpoužívanejší na území Slovenskej Republiky, ale taktiež Twitter, Pinterest, Google+, Tumblr a Instagram.

 


Od tohto roku platí v SR nová legislatíva ohľadom používania cookies na e-shopoch a weboch. To mnohí návštevníci určite postrehli. Čo je ale na nič no ...


13.9.2022

viac

Každý okamih je vhodný pre zásadné rozhodnutie - zaobstarať si e-shop (nielen pre lekáreň) a umožniť tak zákazníkom nakupovať online z pohodlia domova.


22.11.2021

viac

E-shopy zaznamenali v roku 2020 explozívny nárast tržieb. Za rok 2019 predstavovali tržby e-shopov okolo 155 miliárd, za rok 2020 sa však čísla vyšplha ...


11.2.2021

viac
» archív noviniek