ADVINAffiliate marketing

Publikováno dne: 13.5.2015

V dnešnej dobe často využívaný marketingový nástroj, ktorý využíva prepojenosť stránok predajcov služieb a produktov so stránkami, ktoré tieto služby alebo produkty odporučia. Poskytovateľ týchto odporučení je následne odmenený províziami z predaja.

Affiliate marketing je ľahko merateľný spôsob reklamy. Môžeme tu ľahko vyčísliť efektivitu vynaložených finančných prostriedkov na affiliate reklamu v porovnaní s offline reklamou, kde je toto vyčíslenie veľmi zložité a nepresné. Aj to je dôvod, prečo je affiliate marketing tak rozšírený u firiem všetkých veľkostí.

Affiliate partner je odmeňovaný na základe uskutočnených nákupov, a preto je u neho značná motivácia pre správne vedenie tejto reklamy, teda jej zobrazovanie na stránkach i jej zacielenia.

 

Technické prevedenie affiliate marketingu

Affiliate partner, ktorý spravuje web s doporučeniami na produkty a výrobky, má na webe nainštalovaný software, ktorý urobí analýzu návštevnosti webu partnera i uskutočnené obchody, ktoré môžu prebehnúť aj o niekoľko dní neskôr. Za tieto obchody sú potom affiliate partnerovi priznané a vyplatené odmeny.  

 

 

 


Slovenský zákazník uprednostní prehľadný a jednoduchý e-shop pred tým veľkým.


10.8.2023

viac

O priazni zákazníkov rozhodujú mobilné zariadenia.


6.3.2023

viac

V období Vianoc ľudia stále častejšie nakupujú online. Stále častejšie však, vďaka pandémii, nakupujú na lekárenských e-shopoch.


15.12.2022

viac
» archív noviniek