ADVINAffiliate marketing

Publikováno dne: 13.5.2015

V dnešnej dobe často využívaný marketingový nástroj, ktorý využíva prepojenosť stránok predajcov služieb a produktov so stránkami, ktoré tieto služby alebo produkty odporučia. Poskytovateľ týchto odporučení je následne odmenený províziami z predaja.

Affiliate marketing je ľahko merateľný spôsob reklamy. Môžeme tu ľahko vyčísliť efektivitu vynaložených finančných prostriedkov na affiliate reklamu v porovnaní s offline reklamou, kde je toto vyčíslenie veľmi zložité a nepresné. Aj to je dôvod, prečo je affiliate marketing tak rozšírený u firiem všetkých veľkostí.

Affiliate partner je odmeňovaný na základe uskutočnených nákupov, a preto je u neho značná motivácia pre správne vedenie tejto reklamy, teda jej zobrazovanie na stránkach i jej zacielenia.

 

Technické prevedenie affiliate marketingu

Affiliate partner, ktorý spravuje web s doporučeniami na produkty a výrobky, má na webe nainštalovaný software, ktorý urobí analýzu návštevnosti webu partnera i uskutočnené obchody, ktoré môžu prebehnúť aj o niekoľko dní neskôr. Za tieto obchody sú potom affiliate partnerovi priznané a vyplatené odmeny.  

 

 

 


Od tohto roku platí v SR nová legislatíva ohľadom používania cookies na e-shopoch a weboch. To mnohí návštevníci určite postrehli. Čo je ale na nič no ...


13.9.2022

viac

Každý okamih je vhodný pre zásadné rozhodnutie - zaobstarať si e-shop (nielen pre lekáreň) a umožniť tak zákazníkom nakupovať online z pohodlia domova.


22.11.2021

viac

E-shopy zaznamenali v roku 2020 explozívny nárast tržieb. Za rok 2019 predstavovali tržby e-shopov okolo 155 miliárd, za rok 2020 sa však čísla vyšplha ...


11.2.2021

viac
» archív noviniek