ADVINAffiliate marketing

Publikováno dne: 13.5.2015

V dnešnej dobe často využívaný marketingový nástroj, ktorý využíva prepojenosť stránok predajcov služieb a produktov so stránkami, ktoré tieto služby alebo produkty odporučia. Poskytovateľ týchto odporučení je následne odmenený províziami z predaja.

Affiliate marketing je ľahko merateľný spôsob reklamy. Môžeme tu ľahko vyčísliť efektivitu vynaložených finančných prostriedkov na affiliate reklamu v porovnaní s offline reklamou, kde je toto vyčíslenie veľmi zložité a nepresné. Aj to je dôvod, prečo je affiliate marketing tak rozšírený u firiem všetkých veľkostí.

Affiliate partner je odmeňovaný na základe uskutočnených nákupov, a preto je u neho značná motivácia pre správne vedenie tejto reklamy, teda jej zobrazovanie na stránkach i jej zacielenia.

 

Technické prevedenie affiliate marketingu

Affiliate partner, ktorý spravuje web s doporučeniami na produkty a výrobky, má na webe nainštalovaný software, ktorý urobí analýzu návštevnosti webu partnera i uskutočnené obchody, ktoré môžu prebehnúť aj o niekoľko dní neskôr. Za tieto obchody sú potom affiliate partnerovi priznané a vyplatené odmeny.  

 

 

 


Nakupovanie on-line má opäť vzostupný trend.


9.1.2020

viac

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru v uplynulom roku a do nového roku 2020 Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, osobných i pracovných úspechov.


12.12.2019

viac

Na otázku Kedy začať s e-shopom existuje jednoduchá odpoveď. Kedykoľvek.


5.11.2019

viac
» archív noviniek