ADVINInternet na smartphone

Publikováno dne: 8.4.2015

Na konci roku 2014 prebehol marketingový výskum zameraný na využívanie smartphonov a tabletov. Podľa výsledkov, chytrý telefón alebo tablet využíva 67% českej populácie.

Využívanie chytrých telefónov a tabletov na aplikácie, hry a prehrávanie videa je bežná záležitosť drvivej väčšiny držiteľov týchto mobilných zariadení. Zo svojich telefónov a tabletov si však tiež prehliadajú internet, a to u niektorých webov tvorí až tretinu návštevníkov. Telefóny a internet v akcií vidíme na každom kroku a ľudia čím ďalej tým viac využívajú nakupovanie cez e-shop i zo svojich tabletov.

V minulej novinke sme upozorňovali na zmenu pripravovanú Googlom. Táto zmena sa týka algoritmu vyhľadávača pri vyhľadávaní na mobilných zariadeniach. Nie všetci návštevníci prichádzajú na web cez vyhľadávač Google, ale pre návštevníka je celkovo dôležité, aby web mohol zo svojho telefónu alebo tabletu pohodlne ovládať. Pokiaľ web nie je jednoduchý na ovládanie, je veľká pravdepodobnosť, že návštevník na ňom nenakúpi a dokonca sa naň už ani nebude vracať.

 


Od tohto roku platí v SR nová legislatíva ohľadom používania cookies na e-shopoch a weboch. To mnohí návštevníci určite postrehli. Čo je ale na nič no ...


13.9.2022

viac

Každý okamih je vhodný pre zásadné rozhodnutie - zaobstarať si e-shop (nielen pre lekáreň) a umožniť tak zákazníkom nakupovať online z pohodlia domova.


22.11.2021

viac

E-shopy zaznamenali v roku 2020 explozívny nárast tržieb. Za rok 2019 predstavovali tržby e-shopov okolo 155 miliárd, za rok 2020 sa však čísla vyšplha ...


11.2.2021

viac
» archív noviniek