ADVINInternet na smartphone

Publikováno dne: 8.4.2015

Na konci roku 2014 prebehol marketingový výskum zameraný na využívanie smartphonov a tabletov. Podľa výsledkov, chytrý telefón alebo tablet využíva 67% českej populácie.

Využívanie chytrých telefónov a tabletov na aplikácie, hry a prehrávanie videa je bežná záležitosť drvivej väčšiny držiteľov týchto mobilných zariadení. Zo svojich telefónov a tabletov si však tiež prehliadajú internet, a to u niektorých webov tvorí až tretinu návštevníkov. Telefóny a internet v akcií vidíme na každom kroku a ľudia čím ďalej tým viac využívajú nakupovanie cez e-shop i zo svojich tabletov.

V minulej novinke sme upozorňovali na zmenu pripravovanú Googlom. Táto zmena sa týka algoritmu vyhľadávača pri vyhľadávaní na mobilných zariadeniach. Nie všetci návštevníci prichádzajú na web cez vyhľadávač Google, ale pre návštevníka je celkovo dôležité, aby web mohol zo svojho telefónu alebo tabletu pohodlne ovládať. Pokiaľ web nie je jednoduchý na ovládanie, je veľká pravdepodobnosť, že návštevník na ňom nenakúpi a dokonca sa naň už ani nebude vracať.

 


Nakupovanie on-line má opäť vzostupný trend.


9.1.2020

viac

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru v uplynulom roku a do nového roku 2020 Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, osobných i pracovných úspechov.


12.12.2019

viac

Na otázku Kedy začať s e-shopom existuje jednoduchá odpoveď. Kedykoľvek.


5.11.2019

viac
» archív noviniek