ADVINMáte Mobile-friendly web?

Publikováno dne: 24.3.2015

Google sa prispôsobuje modernému trendu, kedy užívatelia používajú pre vyhľadávanie na internete a prehliadanie webov a e-shopov svoje mobilné zariadenia. Od 21.4.2015 bude prispôsobovať výsledky vyhľadávania práve užívateľom s telefónmi, phabletmi a tabletmi. Dôjde tak ku zmene vyhľadávacieho algoritmu a weby, ktoré sú optimalizované pre mobilné zariadenia, budú uprednostňované vo výsledkoch vyhľadávania na mobilných prístrojoch.

Obrázek

Návštevnosť z mobilných zariadení na weboch a e-shopoch, ktoré sme vytvárali pre našich klientov, dosahuje až 35% všetkých zákazníkov. To je tretina návštevníkov a potenciálnych zákazníkov, pred ktorými môže byť web znevýhodnený vo výsledkoch vyhľadávania. Tejto diskriminácií vo vyhľadávaní sa však môžeme brániť, a to optimalizáciou webovej aplikácie.

Pre optimalizáciu webu môžeme zvoliť z dvoch variánt. Prvou možnosťou je vytvorenie mobilnej verzie. V tomto prípade je potrebné mať skúsenosti s tvorbou mobilných verzií a správne ustrážiť ich ošetrenie, aby nedošlo k vytvoreniu duplicitného webu, ktorý by naopak web vo výsledkoch vyhľadávania diskriminoval. Druhou variantou je potom responzívny design, kde sa zachová rovnaká URL adresa pre všetky zariadenia, len design je prispôsobený rozlíšeniu zariadenia, z ktorého je web prehliadaný..

Web vhodne optimalizovaný pre mobilné zariadenia bude vo výsledkoch vyhľadávania v chytrých telefónoch a tabletoch uprednostnený. Google poskytol test, ktorý zistí, či je Váš web optimalizovaný alebo nie.

S responzívnym designom i mobilnými verziami webu máme skúsenosti. Neváhajte nás preto pre  kontaktovať ďalšie informácie.

 

 

 


Nakupovanie on-line má opäť vzostupný trend.


9.1.2020

viac

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru v uplynulom roku a do nového roku 2020 Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, osobných i pracovných úspechov.


12.12.2019

viac

Na otázku Kedy začať s e-shopom existuje jednoduchá odpoveď. Kedykoľvek.


5.11.2019

viac
» archív noviniek