ADVINVyužitie multichannel marketingu

Publikováno dne: 10.2.2015

Multichannel marketing, omnichannel marketing alebo tiež multikanálový marketing je bežnou, a dokonca neoddeliteľnou súčasťou marketingových stratégií.

Jedná sa o marketing, ktorý prúdi cez všetky možné a dostupné kanály. Vychádza z filozofie, že pre navýšenie predaja je nutné, aby sa výhodná ponuka dostala k potenciálnemu zákazníkovi v správny čas a správnym spôsobom. Je tiež nutné tomuto potenciálnemu zákazníkovi čo najviac uľahčiť nákup, a tým sa z neho stane reálny zákazník.

 

Časť zákazníkov je ovplyvnená offline marketingom, kam radíme:

V dobe moderných technológií však každý človek využíva hneď niekoľko platforiem použiteľných pre reklamu. Ľudia denne pracujú na internete s počítačmi, notebookmi, chytrými telefónmi či tabletmi.

Ľudia na web neprídu len z jedného zdroja, teda napríklad cez prirodzené či platené výsledky vyhľadávania, porovnávače produktov, sociálne siete a newsletter. Každý potenciálny zákazník má hneď niekoľko možností, cez ktoré sa k vám môže dostať alebo naopak utiecť ku konkurencií. A aj keď sa k vám dostane, neznamená to ešte, že u vás nakúpi. Preto je veľmi zaujímavé so zákazníkom komunikovať. Napríklad pokiaľ nedokončil nákup, možete mu pripomenúť emailom, aby túto objednávku dokončil, alebo ho tak isto môžete obdarovať poukazom k narodeninám či meninám.

Do akej miery bude multichannel marketing efektívny, záleží na tom, ako budú spolupracovať jednotlivé kanály, a ako účelné je zacielenie a segmentácia zákazníkov.

Na online cesty k zákazníkom Vás môžeme doprevádzať ako skúsený partner i v tejto oblasti.

 

 

 


Od tohto roku platí v SR nová legislatíva ohľadom používania cookies na e-shopoch a weboch. To mnohí návštevníci určite postrehli. Čo je ale na nič no ...


13.9.2022

viac

Každý okamih je vhodný pre zásadné rozhodnutie - zaobstarať si e-shop (nielen pre lekáreň) a umožniť tak zákazníkom nakupovať online z pohodlia domova.


22.11.2021

viac

E-shopy zaznamenali v roku 2020 explozívny nárast tržieb. Za rok 2019 predstavovali tržby e-shopov okolo 155 miliárd, za rok 2020 sa však čísla vyšplha ...


11.2.2021

viac
» archív noviniek