ADVINResponzívny design

Publikováno dne: 29.6.2014

Responzívny dizajn umožňuje užívateľovi pohodlne prezerať webové stránky bez ohľadu na zariadenie, na ktorom ic má užívateľ práve otvorené.

Počet prístupov na web z mobilných zariadení v Českej republike vzrástol za posledný rok o zhruba 33%. Vďaka rozšíreniu chytrých telefónov a tabletov sú dnes ľudia online prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, vyhľadávajú informácie a nakupujú.

Väčšina webových stránok je v dnešnej dobe prispôsobená počítačom a notebookom. Na mobilnom zariadení si ich potom používateľ musí približovať, odďaľovať a posúvať snáď vo všetkých smeroch. Na e-shopoch, ktoré majú za cieľ zmeniť užívateľa v kupujúceho, to však pre mnoho ľudí znamená veľmi zložitú prekážku. Responzívny webdesign sa týmto krokom snaží vyhnúť (a je potrebné povedať, že sa mu to darí).

Čo je vlastne responzívný webdesign?

Responzívny webdesign zaisťuje správne a optimalizované zobrazenie webových stránok na všetkých zariadeniach (počítače, notebooky, tablety, chytré telefóny, …), a to tak, že mení rozloženie jednotlivých prvkov stránky v závislosti na rozlíšení zariadenia, ktoré ich práve prezerá.

Prečo urobiť webové stránky responzívne?


Od tohto roku platí v SR nová legislatíva ohľadom používania cookies na e-shopoch a weboch. To mnohí návštevníci určite postrehli. Čo je ale na nič no ...


13.9.2022

viac

Každý okamih je vhodný pre zásadné rozhodnutie - zaobstarať si e-shop (nielen pre lekáreň) a umožniť tak zákazníkom nakupovať online z pohodlia domova.


22.11.2021

viac

E-shopy zaznamenali v roku 2020 explozívny nárast tržieb. Za rok 2019 predstavovali tržby e-shopov okolo 155 miliárd, za rok 2020 sa však čísla vyšplha ...


11.2.2021

viac
» archív noviniek