ADVINResponzívny design

Publikováno dne: 29.6.2014

Responzívny dizajn umožňuje užívateľovi pohodlne prezerať webové stránky bez ohľadu na zariadenie, na ktorom ic má užívateľ práve otvorené.

Počet prístupov na web z mobilných zariadení v Českej republike vzrástol za posledný rok o zhruba 33%. Vďaka rozšíreniu chytrých telefónov a tabletov sú dnes ľudia online prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, vyhľadávajú informácie a nakupujú.

Väčšina webových stránok je v dnešnej dobe prispôsobená počítačom a notebookom. Na mobilnom zariadení si ich potom používateľ musí približovať, odďaľovať a posúvať snáď vo všetkých smeroch. Na e-shopoch, ktoré majú za cieľ zmeniť užívateľa v kupujúceho, to však pre mnoho ľudí znamená veľmi zložitú prekážku. Responzívny webdesign sa týmto krokom snaží vyhnúť (a je potrebné povedať, že sa mu to darí).

Čo je vlastne responzívný webdesign?

Responzívny webdesign zaisťuje správne a optimalizované zobrazenie webových stránok na všetkých zariadeniach (počítače, notebooky, tablety, chytré telefóny, …), a to tak, že mení rozloženie jednotlivých prvkov stránky v závislosti na rozlíšení zariadenia, ktoré ich práve prezerá.

Prečo urobiť webové stránky responzívne?


Nakupovanie on-line má opäť vzostupný trend.


9.1.2020

viac

Ďakujeme Vám za prejavenú dôveru v uplynulom roku a do nového roku 2020 Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, osobných i pracovných úspechov.


12.12.2019

viac

Na otázku Kedy začať s e-shopom existuje jednoduchá odpoveď. Kedykoľvek.


5.11.2019

viac
» archív noviniek