ADVINPredaj cez internet stále rastie

Publikováno dne: 2.2.2014

V roku 2011 dosiahol v SR objem predaja prostredníctvom e-shopov hodnotu 167 mil. eur. V porovnaní s rokom 2010 sa jedná o nárast o 16,8%! A to v roku 2005 tvoril v SR ročný objem predaja cez internet necelých 40 mil. eur.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo objem predaja cez internet stále rastie. Prostredníctvom e-shopov dnes ľudia nakupujú viac produktov (rastie priemerná hodnota objednávky – cca 138 eur), rastie i početnosť nákupov cez internet (jeden zákazník nakúpi viackrát) a taktiež nakupuje cez internet omnoho širšie spektrum zákazníkov (napr. aj starší ľudia).

Očakávame, že tento trend bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. Tým pádom, čo sa týka konkurencie e-shopov, bude hrať čím ďalej väčšiu rolu nie len kvalitný zákaznícky servis, ale zásadným spôsobom bude rásť i dôležitosť kvalitne naprogramovaného kódu e-shopu z hľadiska SEO optimalizácie a veľmi dobrá „použiteľnosť“ e-shopu, aby sa na e-shope rýchlo a jednoducho zorientovali i zákazníci, ktorí s nákupom cez internet nemajú veľké skúsenosti.

E-shopy vyvíjané spoločnosťou ADVIN dbajú na všetky tieto požiadavky, o čom svedčí i nadpriemerné obchodné výsledky e-shopov z dielne ADVINu.


Od tohto roku platí v SR nová legislatíva ohľadom používania cookies na e-shopoch a weboch. To mnohí návštevníci určite postrehli. Čo je ale na nič no ...


13.9.2022

viac

Každý okamih je vhodný pre zásadné rozhodnutie - zaobstarať si e-shop (nielen pre lekáreň) a umožniť tak zákazníkom nakupovať online z pohodlia domova.


22.11.2021

viac

E-shopy zaznamenali v roku 2020 explozívny nárast tržieb. Za rok 2019 predstavovali tržby e-shopov okolo 155 miliárd, za rok 2020 sa však čísla vyšplha ...


11.2.2021

viac
» archív noviniek